Bendraukime ir Facebook!

 


  

Kalkutos universitete atidengta atminimo lenta keliautojui Antanui Poškai


Lietuvos ambasados Indijoje nuotr. / Atminimo lenta, skirta Antanui Poškai

Daugiau skaitykite: 15min.lt. 


 

Antanui Poškai po mirties suteiktas Kalkutos universiteto garbės daktaro vardas 


 

2014 metų lapkričio 28 dieną Indijos prezidentas Pranabas Mukherje, Vakarų Bengalijos gubernatorius Keshari Nath Tripathi ir jo vicekancleris Suranjan Das pripažino „pomirtinį garbės D Litt laipsnį Antano Poškos indėliui indologijos studijoms“. Šį garbingą apdovanojimą atsiimti LR ambasadoriaus Indijoje Laimono Talat-Kelpšos buvo pakviesta A. Poškos dukra Laimutė Poškaitė-Kiselienė, kuri dėkodama tarė: 

„Dėkoju Indijai ir Kalkutos universitetui už šį dėmesio ženklą, kuris svarbus ne tik mano šeimai, bet ir visai Lietuvai“

 

 Daugiau apie tai skaitykite: in.mfa.lt15min.ltlrytas.ltekspertai.eulrt.ltbernardinai.lt.

 


 

Projekto Antanas Poška- pasaulio žmogus iš Gripkelių" pristatymas

Šių metų lapkričio 7 dieną Energetikos ir techikos muziejuje buvo pasidalinta „Antano Poškos- pasaulio žmogaus iš Gripkelių kaimo“ gyvenimo legenda. Kelionių „Aplink Baltiją 2013“ ir „Lietuva – Kaukazas“ įspūdžiais dalinosi Antano Poškos keliones motociklais atkartoję entuziastai. Darganotą penktadienio popietę susirinkusių svečių nuotaiką praskaidrino vienos ir projekto dalyvių, Jolantos Vilkaitės-Stumbrienės,  atliekamos dainos.

Prisiminimais apie Antaną Pošką dalinosi keliautojų klubo pirmininkas Algimantas Jucevičius, 1972 metais  kartu keliavusi pedagogė Birutė Ilgūnienė ir žinoma, Antano Poškos dukra, Laimutė Poškaitė-Kiselienė, kuri atnešė ir dar vieną džiugią žinią, kad Kalkutos universitetas Antanui Poškai po mirties jau šio mėnesio pabaigoje suteiks garbės daktaro vardą.

VšĮ „Auto moto group“ direktorius Gintaras Kazilionis dėkodamas susirinkusiems svečiams, tarp kurių buvo ir Azerbaidžano ambasadorius Hasanas Mammadzada, atskleidė ir tolimesnius projekto planus: dar vieną kelionę į Kaukazą ateinančią vasarą, kelionę į Indiją 2016 metais, dokumentinių filmų apie Antaną Pošką kūrimą bei, apie besimezgančius ryšius su Anu Radha iš Indijos, kuri yra žinoma režisierė, prodiuserė, komunikacijos su žiniasklaida specialistė, dirbanti su dokumentiniai filmais ir jų kūrimu.

Renginys „Antanas Poška- pasaulio žmogus iš Gripkelių“ buvo vainikuotas nuoširdžiu bendravimu ir rėmėjų iš Pasvalio vaišėmis.

Didelis ačiū rėmėjams ir visiems susirinkusiems!

Apie mus rašo: lrytas.lt

 


 

Moto ekspedicija Lietuva - Kaukazas 2014"

LIPDUKAS

 

1972 m. Gediminas Ilgūnas, Birutė Ilgūnienė ir Antanas Poška motociklu „Iž Jupiter 2k“ iškeliavo į Kaukazą. Nepaisant artėjančio A. Poškos septyniasdešimtmečio, jis buvo išlaikęs jaunatvišką dvasią, pažinimo troškulį ir gyvenimo džiaugsmą.

Kelionė „Lietuva – Kaukazas – Lietuva” prasidėjo ankstyvą Joninių rytą ant Rudaminos piliakalnio ir tęsėsi per Vilnių, Minską, Kijevą, Rostovą ir prie Dono buvo pasiektas Kaukazas. Aplankę Šiaurės Kaukazą, Gruzinų karo keliu keliautojai atvyko į Gruziją, aplankę Azerbaidžaną ir Armėniją bei žymiausius jų istorijos ir kultūros paminklus, po trejeto savaičių kelionės nusileidę nuo kalnų, pasiekė Juodosios jūros pakrantę. Per penkias savaites nuvažiavę 8081 kilometrų 1972 m. liepos 29 d. grįžo į Vilnių. Žygio metraštyje A. Poška įrašė:

,,Kelionė baigėsi. Baigėsi visi abejojimai, planai, nes dar greičiau negu motociklas pasiekė namų duris jau naujais šiokiadieniais rūpesčiai užplūdo…

Kelionę planuoti – džiaugsmas.

Kelionę vykdyti – katorga.

Kelionę prisiminti – visko atpildas.“

 

Praėjus 42 metams, po Gedimimo ir Birutės Ilgūnų bei A. Poškos kelionės į Kaukazą, šešių entuziastų komanda 2014 m. birželio 3 d. išsiruošė į kelionę– „Lietuva – Kaukazas“. Keliautojų maršrutas driekėsi per Lenkiją, Slovakiją, Vengriją, Rumuniją, Bulgariją, Turkiją, Gruziją, Azerbaidžaną, Armėniją, Gruziją, Ukrainą ir Moldovą. Šešių motociklininkų komanda, kurią sudarė Gintaras Kazilionis ir Jolanta Vilkaitė-Stumbrienė važiavo su „Honda“ markės motociklu, Gediminas Vilniškaitis– su „Iž planeta 3“, Liudmila Kazlauskienė– su „Harley Davidson“, Justas Guobys– su „Iž planeta 4“ ir Paulius Jarukas– su „Jawa 360“ įveikė apie 9000 km ir liepos 18 dieną saugiai sugrįžo namo.

Apie mus rašo: lrytas.ltdarbas.lt.

Apie mus ir su mumis kalbasi laisvojibanga.lt.

 


 

KELIONĖ „APLINK BALTIJĄ 2013"

1928 metais prasidėjo Antano Poškos kelionė aplink Baltijos jūrą per 12 valstybių. Kai 1928 m. jis sugalvojo keliauti aplink Baltiją, savo prisiminimuose rašė: „Susirašinėjant su savo klausytojais esperantininkais, kilo noras juos aplankyti. Susiskolinęs iš draugų ir sutaupęs perku išsimokėjimui motociklą ir sumanau apsilankyti jų kraštuose. Susidariau maršruto planą: Ryga–Talinas–Helsinkis–Petsarno–Stokholmas–Kopenhaga–Amsterdas–Briuselis–Lježas. Ten palikęs paremontuoti jau gerokai aplaužytą motociklą ir keturias paras padirbęs požeminėse molio kasyklose, sumaniau aplankyti Paryžiaus esperantininkus, kurie mane mielai sutiko. Turėjau tris paskaitas apie Lietuvą, bet už apsilankymą be vizos nubaudė pabauda. Grįžęs į Lježą radau motociklą sutaisytą ir už motociklo firmos reklamą ,,FN“ („Fabric National“), dar ir piniginę premiją paskyrė. Šioje kelionėje aplankiau visus esančius pakelėje esperantininkus ir dar užsidirbau pinigų už susitikimus.“

IMG 2

110-ųjų Antano Poškos gimimo metinių proga VŠĮ „Auto moto group“ išsiruošė į žygį „Kelionė aplink Baltiją 2013”. Norėdami kuo labiau atkartoti sąlygas, kuriomis teko keliauti A. Poškai, motociklininkai į kelionę išsiruošė senais tarybiniais motociklais „Dnepr“. Žygyje dalyvavo: Gediminas Vilniškaitis ir Gintaras Kazilionios, Justas Guobys ir Darius Valaitis bei lydintis ekipažas Robertas ir Jolita Moliai, Jolanta Stumbrienė, Živilė Valaitienė.

2013 m. liepos 11 d. prasidėjusi kelionė driekėsi nuo Vilniaus ir tęsėsi Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Lenkijos keliais. Per 11 dienų motociklininkai nuvažiavo 5130 kilometrų.

Trumpas mūsų kelionės video čia.

Apie mus rašo: 15min.ltalfa.ltdelfi.ltautoreviu.lt.